Video marketing


Jednym z kluczowych czynników, które decydują o powodzeniu sprzedaży jest oddziaływanie na ludzkie emocje. Marketerzy od lat wykorzystują to zjawisko w reklamie. A co działa lepiej na wyobraźnię odbiorcy i angażuje go do interakcji niż przykuwający uwagę film? Video marketing jest trendem, który w dobie mediów społecznościowych rozwija się szczególnie dynamicznie.

Siła video marketingu

Dlaczego warto zainteresować się video marketingiem i zainwestować w programy do obróbki filmów? Dobrze przygotowana i przemyślana produkcja filmowa, niezależnie od tego, czy jest to spot reklamowy, czy film promocyjny, wzbudza emocje i zapada w pamięć odbiorców. Wszyscy znamy viralowe filmiki, które stały się przedmiotem ożywionych dyskusji w social mediach. Video marketing angażuje też mniejsze środki finansowe niż tradycyjne reklamy telewizyjne, jest również lepiej sprofilowany – koncentrujemy się bowiem na wybranej grupie odbiorców, która może być potencjalnie zainteresowana naszymi usługami.

Video marketing a media społecznościowe

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Offon Agency, aż 57% respondentów, którzy korzystali z video marketingu uważa, że jest to najlepsza forma komunikacji z klientem. I chociaż firmy jeszcze utożsamiają produkcje video z działaniami czysto wizerunkowymi, to powoli uświadamiają sobie, że mogą one przynieść także wymierne efekty sprzedażowe. Warto wykorzystać do tego potencjał mediów społecznościowych. Najbardziej popularne kanały w social media, w których zamieszcza się filmy to YouTube oraz Facebook. Na uwagę zasługuje także Snapchat, Twitter, Vine czy Periscope.

Oprogramowanie i narzędzia do video

Siłą video marketingu są nieograniczone możliwości, jakie zapewnia materiał filmowy. Nawet krótka historia opowiedziana w ciekawy sposób i zmontowana na profesjonalnym programie może spotkać się z przychylnym odbiorem internautów, którzy będą udostępniać video dalej. To generuje zyski i zwiększa widoczność firmy w sieci. Wybierając sprzęt do obróbki filmów, warto zwrócić uwagę na możliwość zapisu plików pod media społecznościowe, intuicyjną obsługę, opcję transmisji live, kompatybilność z innym oprogramowaniem (np. aplikacjami edytującymi zdjęcia czy tworzącymi efekty specjalne). Program musi także przygotować filmy w większości popularnych formatów oraz jakości HD. Współczesny odbiorca jest bardzo wymagający, warto więc inwestować w najwyższą jakość.


Product placement w video w sieci
Product placement w video w sieci
Product placement znalazł swoje miejsce w internecie, m.in. w video w sieci. Jakie zasady są niezbędne, aby na vlogach i w mediach społecznościowych był udany?
video marketing - koszty produkcji
Od czego zależą koszty produkcji materiału video do YT?
Video marketing jest dla każdego, ale w przypadku gigantów i kilkuosobowych firm mówimy o zupełnie innym budżecie. W tym artykule odpowiadamy na pytanie co i za ile możemy zrobić?
Video na Facebooku
Reklama video w serwisie Facebook
Video sposobem na zwiększenie zasięgu posta na Facebooku? To już przeszłość. Coraz częściej aby osiągnąć cel musimy kliknąć opcję "promuj film" i przenieść się do panelu reklamowego. Jak to działa?
Oprogramowanie do montażu video
Płatne programy do montażu video
Tworzysz video samodzielnie i szukasz narzędzi do obróbki nagranego materiał? Przedstawiamy płatne programy, które pomogą Ci w pracy. Zaczynamy od subiektywnego wyboru 3 najlepszych programów.
video marketing
Video Marketing czyli praktycznie o video na papierze
YouTube uczy, YouTube bawi, YouTube rządzi w mediach interaktywnych. Coraz większa liczba użytkowników Internetu chętniej obejrzy niż przeczyta instrukcję obsługi sprzętu AGD czy nowego tuszu do rzęs. Facebook, Twitter, Snapchat, Periscope i inne aplikacje umożliwiają publikację treści video, z czego coraz częściej korzystają użytkownicy. Nadchodzą nowe czasy - video wypiera słowo pisane.
darmowe programy-montaż-video
Video marketing - 6 darmowych narzędzi, które warto wykorzystać
Tworzenie video nie jest takie proste, jak może się wydawać. Nagrany materiał trzeba jeszcze pociąć, dodać efekty i poprawić dźwięk. Prezentujemy najlepsze narzędzia do montażu video na komputery stacjonarne.
Bloguj, inspiruj, zarabiaj!
Stworzyliśmy nowy moduł dla influencerów.
Zarejestruj się
Zapytaj o ofertę SEO.
Zintegrowane usługi SEO
dla wymagających.
Napisz do nas
Skuteczne narzędzie
wspierające e-Marketing.
Zobacz jak działa platforma
Sprawdź możliwości
Śledź nas na
Facebooku
Zobacz również
WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 45 1240 1170 1111 0010 5429 3648

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top