E-PR - public relations


E-PR to public relations w Internecie. I to właśnie Internet zmienił najbardziej pracę PR-owców. Teraz już każdy może być nadawcą informacji i opinii: zarówno renomowane czasopismo, jak i uczestnik platformy społecznościowej. Nie można bagatelizować jakiekolwiek opinii - nawet tej napisanej na prywatnym blogu. Rolą agencji PR-owych i działów PR jest tworzenie przekazu od firmy, jego dystrybucja i promocja, ale także reagowanie na pojawiające się opinie.

Internet umożliwia także inne technologie, a także prędkość przekazu informacji. Notki prasowe i treści eksperckie mogą być dostępne dla wszystkich już w parę minut po ich opracowaniu. PR-owcy mogą korzystać z wielu narzędzi, które ułatwiają kontakt z dziennikarzami, ułatwiają dystrybucję treści i zwiększają ich zasięg.

W naszej zakładce będziemy publikowali teksty wielu autorów - na pewno postaramy się, aby były użyteczne i ciekawe!


wybór portalu w WhitePress
Jak wybrać portal w WhitePress i osiągać założone cele - poradnik
Dystrybucja treści, w szczególności wybór portalu i jego oferty powinny być zależne od naszych celów. WhitePress daje wgląd w oferty ponad 3000 serwisów. Programiści i redaktorzy platformy dwoją się i troją, dostarczając unikalne wskaźniki, historyczne dane, wykresy i oceny jakościowe. Warto z nich korzystać.
Event marketing - skuteczne dotarcie do odbiorcy
Nasycenie rynku w branży eventowej z każdym rokiem jest coraz większe. W działaniach związanych z PR organizacja wydarzeń tematycznych jest jedną z sprawdzonych praktyk, po która sięgają specjaliści od komunikacji. Eventy stają się coraz bardziej profesjonalne, a ich ilość rośnie. Czy event marketing dąży do przesycenia rynku, a działania z nim związane stają się nieefektywne?
epr - public relations SEO
Public relations - bezpieczne i skuteczne SEO
Public relations może być narzędziem SEO. Jednak czy e-PR jest przeznaczony dla każdego? Wiele firm uważa, że nie stać ich na usługi agencji, a sami nie są w stanie realizować działań e-PR. Jak więc je realizować, żeby pozyskiwać linki do własnej strony? W tym artykule odpowiemy na pytania związane z połączeniem działań public relations i pozycjonowania.
biuro prasowe whitepress
6 zasad tworzenia efektywnych biur prasowych w WhitePress
W jaki sposób stworzyć unikalne biuro prasowe, które buduje pozytywny wizerunek naszej marki i wzbudza zainteresowanie dziennikarzy? W krótkim poradniku podpowiadamy jak rozpocząć działania w e-PR z wykorzystaniem wirtualnych biur prasowych platformy WhitePress.
public relations i content marketing
Public relations i content marketing - idealna para!
Public relations i content marketing mają ze sobą wiele wspólnego. Dążąc do tych samych celów, wspierają się we wzajemnym działaniu i dają wartość dodaną dla marki i jej odbiorców. Czy można sobie wyobrazić bardziej dobraną parę w branży kreatywnej? Chyba nie.
wirtualne biura prasowe - moduł e-PR od WhitePress
Opis modułu e-PR - wirtualne biura prasowe od WhitePress
Wydawca platformy WhitePress udostępnił moduł e-PR przeznaczony do działań public relations. Darmowe funkcje dostępne w module pozwalają zakładać wirtualne biura prasowe, komunikować się z dziennikarzami oraz promować notki prasowe. Platforma nie wprowadza żadnych ograniczeń co do liczby biur prasowych, dziennikarzy, czy wysyłek. Zapraszamy do zapoznania się z opisem modułu.
tworzenie bazy dziennikarzy
Budowanie bazy dziennikarzy
PR jest sztuką niełatwą, ale wykonalną. Poświęcenie tego typu działaniom wystarczającej uwagi pozwala na to, by w przyszłości cieszyć się pozytywnym wizerunkiem w świecie medialnym i w opinii klientów oraz kontrahentów. Czym jest odpowiednia baza dziennikarzy, jakie elementy powinna zawierać, jakim regułom przyświecać i dlaczego tak ważne jest jej stworzenie?
pr
E-PR w małej firmie
Coraz więcej firm dostrzega potencjał, jaki daje zatrudnienie PR’owca w firmie lub skorzystanie z usług PR`owych. Wbrew pozorom rozwiązanie to nie należy do najdroższych, a co więcej – nadaje się także do małych firm.
Zasady komunikacji PR’owca z dziennikarzem
Zasady komunikacji PR’owca z dziennikarzem
Współpraca na linii PR’owiec – dziennikarz jest nieunikniona. Gdyby zajrzeć w skrzynki mailowe dziennikarzy, znajdziemy tam nawet kilkadziesiąt wiadomości PR-owych dziennie. Co zrobić, aby to nasza informacja przykuła uwagę? Nie chodzi tylko o sam poziom tekstu, który jest de facto bardzo ważny, ale też o wypracowanie pewnego rodzaju zasad komunikacji.
notatki prasowe - zasady tworzenia
Zasady tworzenia notek prasowych
Do obowiązków PR’owców należy m.in. pisanie notatek prasowych. Tego typu teksty trafiają do redakcji, a te – jak wynika z badań – nie są do końca zadowolone z jakości otrzymanych artykułów. Postanowiliśmy w jednym miejscu spisać zasady, jakimi powinni kierować się PR’owcy przy pisaniu notatek prasowych.
Wirtualne biuro prasowe
Wirtualne biuro prasowe – funkcje i zalety prowadzenia
Wirtualne biuro prasowe to coraz częstszy wybór firm każdej wielkości. Jest rozwiązaniem pozwalającym w efektywny i skuteczny sposób zarządzać komunikacją między przedsiębiorstwem a mediami. Ma mnóstwo zalet i funkcji, które usprawniają wszelkie działania firmowe, związane z public relations i pozwalają dostarczać dziennikarzom rzetelnych informacji z pierwszej ręki.
blogosfera
Blogosfera i jej niewyczerpany potencjał PR-owy
Blogi stały się poważną konkurencją dla tradycyjnych mediów, zarówno w obszarze informacyjnym, jak i promocyjnym. Zadecydowały o tym rosnąca wiarygodność, atrakcyjność i ogromna kreatywność twórców. W tej publikacji przyjrzymy się, jakie korzyści stwarza współpraca z blogerami, komu się ona szczególnie opłaca, jak wykorzystać potencjał blogosfery, a także - jak unikać wpadek.
10 wskazówek, jak efektywnie współpracować z blogerami
Blogerzy mogą być świetnymi partnerami w budowaniu wizerunku firmy, stanowiąc konkurencję dla innych mediów. Większa moc viralowa, precyzyjniej stargetowana grupa odbiorców, możliwość bardziej emocjonalnego przekazu - to tylko niektóre atuty blogosfery. W artykule przedstawiamy 10 zasad jak sprawić, by współpraca była skuteczna i korzystna dla obydwu stron.
Młody naukowiec Christopher Rios wykorzystuje Google Glass do sterowania dronem na ćwiczeniach profesora Ahmeda Mahdy z inżynierii mechanicznej na teksańskim Uniwersytecie A&M w Corpus Christi ;  źródło: AP Photo/Pat Sullivan
Jak nowe technologie zmieniły świat PR-u
Popularyzacja wysokich technologii w znaczący sposób wpływa na branżę public relations. Świat obserwowany z pozycji latającego drona, w okularach Google Glass i z najnowszym smrtwatchem Neptun Duo na nadgarstku wymaga nowego, świeżego podejścia do tworzenia notek prasowych i całej komunikacji PRowej.
negatywne komentarze w social media
Jak zmienić negatywne komentarze w social media na korzyść marki?
Prowadząc profil społecznościowy firmy musimy liczyć się z krytyką niezadowolonego klienta. Niezażegnany spór może przerodzić się w konflikt, który negatywnie oddziałuje na wizerunek marki. Jak więc prowadzić dialog z fanami, by pozytywnie przedstawić firmę, nawet gdy odpowiadamy na krytykę?
public relations dla startupu
Skuteczny PR dla startupu
Czy początkujący startupowiec powinien działania public relations wziąć na własne barki, czy podzlecić je wyspecjalizowanej agencji? Eksperci z dziedziny PRu nie są w tej kwestii zgodni. Część z nich - znając sytuację ekonomiczną młodych biznesmenów - opowiada się za pierwszym rozwiązaniem. Druga grupa znawców przychyla się raczej ku twierdzeniu, że działania PR należy pozostawić profesjonalistom, aby nie popełnić błędów komunikacyjnych już na starcie.
co-PR przykład
Dwie marki w jednej reklamie, czyli co z tym co-PR?
Strategie co-brandingowe, polegające na łączeniu sił kilku marek w tworzeniu nowego produktu, stają się coraz bardziej popularne w różnych branżach. Przykładem może być nowy Seat Mii by Mango, ekstrawagancki laptop Acer Ferrari FO200 czy analogowa gra Angry Birds Star Wars firmy HASBRO. Czy taki sam sukces spotka kampanie public relations łączące w sobie przynajmniej dwa różne produkty?
5 najskuteczniejszych rzeczników prasowych w Polsce
5 najskuteczniejszych rzeczników prasowych w Polsce
Skuteczność, w rozumieniu nauk o zarządzaniu, jest określana przez stopień zbliżania się do wyznaczonego celu. Działanie możemy uznać za skuteczne, jeśli w jakimś stopniu pomaga zrealizować określony cel, a jego wynik użyteczny jest większy niż poniesione koszty. Od lat trwa dyskusja nad skutecznością i celowością prowadzenia działań z zakresu public relations.
Public Relations
E-PR czyli wizerunek w sieci
W dobie internetu, wszystkie dziedziny życia mają swoje odzwierciedlenie w świecie wirtualnym. Spotkania towarzyskie w social mediach, e-zakupy, e-kursy. Coraz więcej firm traktuje sieć jako narzedzię do budowania marki i komunikacji z mediami. Ważne, aby korzystać z narzedia e-PR umiejętnie, w przeciwnym razie efekt nie będzie dla nas korzystny.
Bloguj, inspiruj, zarabiaj!
Stworzyliśmy nowy moduł dla influencerów.
Zarejestruj się
Zapytaj o ofertę SEO.
Zintegrowane usługi SEO
dla wymagających.
Napisz do nas
Skuteczne narzędzie
wspierające e-Marketing.
Zobacz jak działa platforma
Sprawdź możliwości
Śledź nas na
Facebooku
Zobacz również
WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 45 1240 1170 1111 0010 5429 3648

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top