E-commerce to inaczej handel elektroniczny, jedna z bardzo intensywnie rozwijających się obecnie gałęzi gospodarki. Z roku na rok coraz więcej internautów dokonuje zakupów online, a prawdziwy przełom nastąpił po pierwszych falach koronawirusa (2020 r.), które zatrzymały Polaków w domach. 

Pojęcie e-commerce tak naprawdę obejmuje bardzo szeroki zakres tematów związanych z gospodarką elektroniczną, choć  posługując się tym terminem, wiele osób ma na myśli po prostu sklep internetowy. Rzeczywiście, na co dzień stykamy się z tym zjawiskiem, głównie dokonując zakupów produktów lub usług online. Po drugiej stronie lustra mamy natomiast zaawansowane rozwiązania technologiczne, skrupulatne badania nad potrzebami użytkownika (potencjalnego klienta) i cały szereg działań marketingowych koniecznych do rozwijania handlu internetowego.

Konsumenci chcą realizować zakupy komfortowo, tanio i błyskawicznie. Dziś e-sklep, który nie wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, musi liczyć się ze stratami na rzecz konkurencji. Z tego względu w e-commerce pojawiają się coraz bardziej innowacyjne rozwiązania ułatwiające odpowiednią prezentację, wyszukanie i zakup produktu, sprawną logistykę i przyspieszenie procesu zakupowego.

Intensywnie rozwijający się dział e-commerce to temat rzeka, dlatego stworzyliśmy kategorię, w której znajdziesz artykuły poruszające zagadnienia wyłącznie z tej tematyki.

E-Commerce
Ile jest warta Twoja strona internetowa
Ile warta jest Twoja strona internetowa?

Jesteś właścicielem strony, bloga lub sklepu internetowego? Jeżeli zastanawiasz się nad sprzedażą, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu. Przygotowaliśmy w nim porady i wskazówki, które pomogą Ci przeprowadzić taką transakcję.

marketing automation na czym to polega
Marketing automation - na czym to polega?

Chcesz dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć sprzedaż swoich produktów i usług? A może zależy Ci na utrzymaniu obecnych dzięki spersonalizowanym treściom i dopasowanym rekomendacjom? Zautomatyzuj swoje działania w obszarze marketingu za pomocą dedykowanych narzędzi, oszczędzając swój czas i pieniądze.

Ponad 51100 portali, 11400 influencerów, 910 dziennikarzy. Jedna platforma.
Załóż konto